Rozdělení území

Studie řeší funkční využití území rozdělené do následujících sektorů:

 1. Benátky
  Celková obnova dnes zanedbaného rekreačního areálu. Rozšíření o nová jezera s možností rybaření, cyklistiky a běhu. Rozšíření existujících sportovních zařízení a jejich doplnění o nejrůznější sportovní aktivity pro malé i velké.
 2. Novoveské mokřady
  Přírodě blízká úprava zeleně v severní části Nové vsi podtrhuje venkovský charakter lokality. Naučné stezky a cyklostezky, obora a mokřady nabízejí prostor pro individuální rekreaci i vzdělání. Uvolněné plochy po starých garážích pak umožní novou rodinnou výstavbu.
 3. Hulváky a vodárna
  Potenciál Hulváckého kopce jako rekreačního lesoparku je zdůrazněna volnou herní loukou na místě bývalého koupaliště, kde své místo nalezla i rozhledna a malé lesní lázně. Historická vodárna se částečně otevře veřejnosti a bývalá střelnice se dočká obnovy.
 4. Park vůní a Mládežnický sport
  Mezi Novou Vsí a Zábřehem vznikají nový tréninkový areál a s podporou zahradnické školy i soubor ukázkových zahrad – tzv. Park vůní, který dává představu o možnostech zahradnictví dneška.
 5. Bedřiška
  Dnes nepřístupná lokalita je připojena ke městu a její obyvatelé získávají potřebnou vybavenost. Posílená rezidenční funkce, blízkost zeleně a rekreace znamenají plnohodnotný „most“ k areálu bývalé DEZY, kde vzniká administrativní a ekologické centrum města doplněné sportovním a edukativním areálem.
 6. Ostatní
  Doplňkové projekty zajišťují provázanost a funkčnost. Jedná se o nové cyklostezky, navázaní a splavnění Odry, informační systém a v neposlední řadě pěstební péče o celý areál.

 

celek

 

Máte nápad?

Své náměty a připomínky k projektům můžete zasílat na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..